Kendinizi ağ gözetlemesine ve trafik analizine karşı koruyun

Tor Browser
Download Tor Browser 7.5.2

 • En son versiyon:

  Tor Browser 7.5.2 SON SÜRÜM

 • Gereksinimler:

  Windows XP / Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

 • Kullanıcı oyu:

 • Yazar / Ürün:

  The Tor Project / Tor Browser

 • Eski versiyonlar:

 • Dosya adı:

  torbrowser-install-7.5.2_en-US.exe

 • Detaylar:

  Tor Browser 2018 full offline installer setup for PC 32bit/64bit

Tor Browser, insanların ve grupların İnternet'teki gizliliklerini ve güvenliklerini iyileştirmelerine olanak tanıyan bir sanal tüneller ağıdır. Ayrıca yazılım geliştiricilerinin yerleşik gizlilik özellikleriyle yeni iletişim araçları oluşturmasını sağlar. Tor Browser, kuruluşların ve bireylerin gizliliklerinden ödün vermeden kamu ağları üzerinden bilgi paylaşmalarına olanak veren bir dizi uygulama için temel sağlar.

Tor'a Neden İhtiyacımız Var
Tor Kullanma, sizi "trafik analizi" olarak bilinen yaygın bir İnternet gözetimine karşı korur. Trafik analizi, kimin kiminle bir kamu ağı üzerinden konuştuğunu anlamak için kullanılabilir. İnternet trafiğinizin kaynağını ve hedefini bilmek başkalarının davranışınızı ve ilgi alanlarınızı izlemesine olanak tanır. Örneğin, bir e-ticaret sitesi ülkenize veya kökeni kuruluşunuza göre fiyat ayrımcılığı kullanıyorsa bu, çek defterinizi etkileyebilir. Kim ve nerede olduğunuzu ortaya koyarak işinizi ve fiziksel güvenliğini bile tehdit edebilir. Örneğin, yurtdışına seyahat ediyorsanız ve postayı kontrol etmek veya göndermek için işvereninizin bilgisayarlarına bağlanıyorsanız, bağlantı şifreli olsa bile, ağınızı gözlemleyen herkese ulusal kökeninizi ve mesleki bağlantınızı yanlışlıkla ortaya koyabilirsiniz.

Gizli hizmetler
Tor Browser ayrıca kullanıcıların web yayıncılığı veya anlık mesajlaşma sunucusu gibi çeşitli servisler sunarken konumlarını gizlemelerini de mümkün kılar. Tor'un "buluşma noktaları" nı kullanarak, diğer Tor kullanıcıları bu gizli servislere, her birinin ağ kimliğini bilmeden bağlanabilir. Bu gizli hizmet işlevselliği, Tor kullanıcılarının, insanların sansür konusunda endişe duymadan materyal yayınladıkları bir web sitesi kurmalarına izin verebilir. Kimse siteyi kimin sunduğunu belirleyemedi ve siteyi sunan hiç kimse kimin kime ait olduğunu bilmiyordu. Gizli servislerin yapılandırılması ve gizli servis protokolünün nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Anonim kalmak
Tor tüm anonimlik sorunlarını çözemez. Sadece veri aktarımını korumaya odaklanır. Ziyaret ettiğiniz sitelerin tanımlayıcı bilgilerinizi görmesini istemiyorsanız, protokole özel destek yazılımı kullanmanız gerekir. Örnegin, bilgisayarinizin yapilandirmasi hakkinda bazi bilgileri saklamak için web’de gezinirken Tor Tarayicisini kullanabilirsiniz.

Ayrıca Mevcut: Mac için Tor Browser'ı İndirin