Java (JRE) ile Windows PC'nizde Java uygulamaları çalıştırabilirsiniz!

Java Runtime Environment (32-bit)
 • En son versiyon:

  Java JRE 8 Update 162 (32-bit) SON SÜRÜM

 • Gereksinimler:

  Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

 • Kullanıcı oyu:

 • Yazar / Ürün:

  Oracle / Java Runtime Environment (32-bit)

 • Eski versiyonlar:

 • Dosya adı:

  jre-8u162-windows-i586.exe

 • MD5 Checksum:

  dd2c4eaaddee92c1e529973427d90ff1

 • Detaylar:

  Java Runtime Environment (32-bit) 2018 full offline installer setup for PC

Java Runtime Environment (JRE), çevrimiçi oyunlar oynamanıza, dünyanın her yerinden insanlarla sohbet etmenize, ipotek faizinizi hesaplamanıza ve 3D olarak görüntüleri görüntülemenize izin verir. Kurumsal bilgi işlemin temeli olan intranet uygulamaları ve diğer e-iş çözümlerinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Java Runtime Environment (JRE), Java programlama dilinde yazılan uygulamaları ve uygulamaları çalıştırmak için kütüphaneler, Java Sanal Makinesi ve diğer bileşenleri sağlar. Buna ek olarak, iki önemli dağıtım teknolojisi JRE'nin bir parçasıdır: Popüler Tarayıcılarda Uygulamaların Çalıştırılmasını Sağlayan Java Eklentisi; ve bir ağ üzerinden bağımsız uygulamaları dağıtan Java Web Start. Birçok çapraz platform uygulaması da Java'nın düzgün çalışmasını gerektirir. Şimdi JavaYükle'den PC için Java çevrimdışı yükleyicisini indirin.

Java, 1995 yılında Sun Microsystems tarafından piyasaya sürülen bir programlama dili ve bilgi işlem platformudur. Java yüklü olmadıkça çalışmayan pek çok uygulama ve web sitesi vardır ve her gün daha fazla oluşturulur. Java hızlı, güvenli ve güvenilirdir. Dizüstü bilgisayarlardan veri merkezlerine, oyun konsollarından bilimsel süper bilgisayarlara, cep telefonlarından internete, Java her yerdedir! Java, dijital yaşam tarzımızın kalbinde. Kariyerleri başlatmak, insan-dijital arayüzleri keşfetmek, dünyanın en iyi uygulamalarını tasarlamak ve garajlardan global organizasyonlara kadar her yerde yeniliğin kilidini açmak için bir platform.

En son Java sürümüne nasıl geçmeliyim?
En yeni Java sürümü, makinenizde çalışan Java uygulamalarının performansını, kararlılığını ve güvenliğini geliştirmek için önemli geliştirmeler içerir. Bu ücretsiz güncellemeyi yüklemek, Java uygulamalarınızın güvenli ve verimli bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlayacaktır.

Java yazılımını indirdiğimde ne alacağım?
Java Runtime Environment (JRE), Java yazılımını indirdiğinizde karşınıza çıkıyor. JRE, Java Sanal Makinesi (JVM), Java platform çekirdek sınıfları ve Java platform kitaplıklarını desteklemektedir. JRE, Java yazılımının çalışma zamanı kısmıdır; bu, Web tarayıcınızda çalıştırmanız için gereken her şeydir.

Java Plug-in yazılımı nedir?
Java Plug-in yazılımı, Java Runtime Environment'ın (JRE) bir bileşenidir. JRE, Java programlama dilinde yazılan uygulamaların çeşitli tarayıcılarda çalışmasına izin verir. Java Plug-in yazılımı bağımsız bir program değildir ve ayrı olarak yüklenemez.

Java Virtual Machine ve JVM terimlerini duydum. Bu Java yazılımı mı?
Java Virtual Machine, web etkileşimlerinde yer alan Java yazılımının sadece bir yönüdür. Java Sanal Makinesi, Java yazılım yüklemenize tam olarak yüklenmiştir ve Java uygulamalarını çalıştırmaya yardımcı olur.

Not: Java yüklemeniz tamamlandığında, Java yüklemesini etkinleştirmek için tarayıcınızı yeniden başlatmanız (tüm tarayıcı pencerelerini kapatın ve yeniden açın) gerekebilir.

Ayrıca Mevcut: Mac için Java Runtime Environment'ı İndirin