Fotoğraf rötuşlama, görüntü kompozisyonu ve görüntü yazma

GIMP
Download GIMP 2.8.22

 • En son versiyon:

  GIMP 2.8.22 SON SÜRÜM

 • Gereksinimler:

  Windows XP / Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

 • Kullanıcı oyu:

 • Yazar / Ürün:

  The GIMP Team / GIMP

 • Eski versiyonlar:

 • Dosya adı:

  gimp-2.8.22-setup.exe

 • MD5 Checksum:

  8e54225029a44ab6ef1fde09686fec7b

 • Detaylar:

  GIMP 2018 full offline installer setup for PC 32bit/64bit

GIMP (GNU Image Manipulation Program), fotoğraf rötuşlama, görüntü kompozisyonu ve görüntü yazma gibi görevler için uygun bir şekilde dağıtılmış bir yazılım parçasıdır. Diğer herhangi bir özgür yazılım ürününde bulunmayan yeteneklere sahip güçlü bir yazılım parçasıdır. Basit bir boya programı, uzman kalitede fotoğraf rötuşlama programı, çevrimiçi parti işleme sistemi, seri üretim görüntüsü oluşturucu veya görüntü formatı dönüştürücü olarak kullanılabilir. GIMP modüler, genişletilebilir ve genişletilebilir. Hemen hemen her şeyi yapmak için eklentiler ve uzantılar ile güçlendirilmek üzere tasarlanmıştır. Gelişmiş komut dosyası arabirimi, en basit görevden en karmaşık görüntü işleme prosedürlerine kadar herşeyin kolayca okunabilmesini sağlar.

GIMP Özellikleri:

Özelleştirilebilir Arayüz
Her görev farklı bir ortam gerektirir ve GIMP, görünümü ve davranışı istediğiniz gibi özelleştirmenizi sağlar. Widget temasından başlayarak, renkleri, widget boşluklarını ve simge boyutlarını araç kutusundaki özel araç kümelerine değiştirmenize izin verir. Arayüz, sözde rıhtımlar halinde modüle edilir, bunları sekmelere yığmanıza veya kendi pencerelerinde açmanıza izin verir. Sekme tuşuna basmak onları gizlice değiştirir.

Fotoğraf Geliştirme
Sayısız dijital fotoğraf kusuru GIMP kullanımı için kolayca telafi edilebilir. Mercek eğiminin neden olduğu perspektif bozulmasını, sadece dönüştürme araçlarındaki düzeltme modunu seçerek düzeltin. Objektifin namlu distorsiyonunu ve güçlü bir filtre ile vinyetme işlemini basit bir arayüzle ortadan kaldırın.

Dijital Rötuş
GIMP, gelişmiş fotoğraf rötuş teknikleri için idealdir. Klon aracını kullanarak gereksiz ayrıntılardan kurtulun veya yeni iyileştirme aracıyla kolayca küçük ayrıntılara dokunun. Perspektif klonlama aracıyla, nesneleri ortogonal klonla olduğu kadar kolay bir şekilde göz önünde bulundurmak zordur.

Donanım Desteği
GIMP, kutudan çeşitli giriş cihazları için çok özel bir destek içerir. Basınç ve eğilme duyarlı tabletler, aynı zamanda geniş bir yelpazede USB veya MIDI kontrolörleri. Sıklıkla kullanılan eylemleri bir USB tekerleğini döndürmek veya bir MIDI denetleyicisinin kaydırıcısını hareket ettirmek gibi aygıt olaylarına bağlayabilirsiniz. Boya yaparken fırçanın boyutunu, açısını veya opaklığını değiştirin, favori komut dosyalarınızı düğmelere bağlayın. İş akışınızı hızlandırın!

Dosya Biçimleri
Dosya formatı desteği, JPEG (JFIF), GIF, PNG, TIFF gibi yaygın formatlardan çok çözünürlüklü ve çok renkli Windows simge dosyaları gibi özel kullanım biçimlerine kadar çeşitlilik gösterir. Mimari, GIMP'in format yeteneklerini eklenti ile genişletmeyi sağlar. GIMP eklenti kayıt defterinde nadir format desteği bulabilirsiniz.

Disk alanından tasarruf etmek için, herhangi bir format ZIP, GZ veya BZ2 gibi bir arşiv uzantısı ile kaydedilebilir ve GIMP, fazladan adımlar atmanıza gerek kalmadan dosyayı şeffaf bir şekilde sıkıştıracaktır.

Ayrıca Mevcut: Mac için GIMP'i İndirin